Nejčtenější

Naše velikosti sedí jako šité na míru

Jakou velikost mám objednat? Bude mi to sedět? Přemeřila jsem délku chodila, chci objednat podle cm ..... Někdy mi sedí velikost S, někdy M, někdy 38 někdy 37, jaká mi bude sedět ..?Achilovu patou každého internetového obchodu je nemožnost vyzkoušení zboží před nákupem. Plně souhlasíme s pochybnostmi, které máte, pokud už zboží nekupujete podruhé a přesně neznáte jeho vlastnosti.Samozřejmě zákon o nákupu na dálku umožňuje výměnu nebo vrácení zboží, ale lepší určitě je, když nemusíte zboží balit,..

Číst více

Proč je tanec stejně důležitý předmět jako ma...

Sir Ken Robinson, patron the London School of Contemporary, tvrdí, že tanec a tělesná aktivita, by měly mít na školách stejnou roli, jako má matematika, věda nebo jiné předměty. Tvrdí, že tanec může dokonce zlepšit úspěšnost žáků i v jiných předmětech.Reakce na toto tvrzení na sebe nenechaly dlouho čekat. Mnohé byly pozitivní, ale zároveň se setkal is nevěřícími, či posměšnými reakcemi.DEFINICE TANCEPokud bychom měli definovat tanec mluvíme o fyzickém vyjádření vztahů, pocitů a nápadů prostředni..

Číst více

10 podivných zvyků, podle kterých poznáte tan...

Myslíme si, že tanečníci tvoří mezi lidskou rasou zcela nový druh. Vyvodili jsme to z toho, že naše každodenní zvyklosti, připadají našim netanečních kamarádům úplně divné a nedokážou je pochopit. V tomto blogu Vám přinášíme 10 vtipných každodenních zvyků, s kterými se jako tanečník určitě ztotožníte .Neumíme se přestat hýbatNekonečné vrtění je prostě zapsané v naší DNA! Neustále se hýbeme, skáčeme, nebo zkoušíme novou choreografii. V některých situacích to může být i zahanbující a pro některé l..

Číst více

Důležité pravdy ze života tanečníka, o kterýc...

To, co vidíte na pódiu je sice fascinující, ale neodráží to plně celou realitu, která se odehrává v zákulisí. Muži a ženy, kteří tráví svůj čas skákáním a točením se pro naše potěšení obětují pro tanec víc, než si asi většina z nás dokáže představit.Po přečtení několika rozhovorů s elitními sólisty a členy těch největších uměleckých sborů a dlouhých letech prožitých v tanečním prostředí jsem pro vás připravil následující seznam 10 pravd ze života vrcholového tanečníka.ZáběrJsou tanečníci, kteří ..

Číst více

Nejnovější

Tipy a triky

Jak pečovat o taneční boty a prodloužit jejich životnost

Starat se o své taneční boty je jednou ze základních podmínek k tomu, abyste mohli tančit. Vždyť co jiného, než zdraví a zdravé nohy jsou tím, co k tanci nejvíce potřebujete?Jen si to představte: 6 kostí, 33 kloubů, 107 vazů, 19 svalů a šlach a 145 000 potních žláz v každé noze. Ještě se divíte, proč je důležité mít dobrou obuv, o kterou se pravidelně staráte? Jedna jediná bota toto všechno chrání. Přemýšlejte o tom pokaždé až si ji budete obouvat.ŽIVOTNOST BOTY JE ZÁSADNÍMnozí se diví, proč jso..

Číst více Únor 26, 2019

Tipy a triky

Lidé by měli začít kupovat dárky, které dávají smysl.

Vánoční šílenství je tady a je velká škoda, že toto období se stále více začíná spojovat se stresem, nervy a spěchem, než s radostí, pohodou a klidem po celém náročném roce. Děje se to bohužel zcela zákonitě. Nároky nejen rodičů, ale i dětí na vánoční dárky rostou a rodiče dělají vše pro to, aby svoje děcka co nejvíce potěšili.Při práci, pečení, vaření, nakupování a každodenních starostech rodiče jaksi ztratí čas na to promyslet si, "co ty děti skutečně pod ten stromeček potřebují".Vyhněme se pr..

Číst více Prosinec 09, 2018

Tipy a triky

20 věcí, které bys určitě neměl říct svému lektorovi

Je strašně mnoho věcí, které můžete říct svému tanečnímu lektorovi, ale někdy je dobré mít seznam jako je tento, který vám odpoví na vaše obavy dříve, než otázku položíte.Toto je seznam, díky kterému dostaneš předem odpovědi.1. Moje nohy jsou obě levé.Vědci dokázali, že to není pravda :) Ve velké části případů je to jen o tom, že je třeba více trénovat a pracovat na tanečních dovednostech intenzivněji.2. Unavují mě ti noví šudenti.Nebylo to tak dávno, když ty sám jsi byl / a novým studentem. Nec..

Číst více Říjen 14, 2018

Tipy a triky

Vhodná tréningová obuv na spoločenský tanec?

Mnozí z vás již řešili otázku výběru vhodné tréninkové obuvi na společenský tanec. Názory, se kterými se setkávám mohu rozdělit do tří skupin.   1. První skupina zastává názor "Těžko na cvičišti snadno na bojišti" a tyto tanečnice používají výhradně soutěžní typ bot. Na podporu tohoto názoru je třeba uvézt, že..

Číst více Listopad 14, 2016

Tipy a triky

Návod na přišití gumy na baletní piškoty

  JAK SPRÁVNĚ PŘIŠÍT GUMU NA BALETNÍ PIŠKOTY? Začínající tanečníci často řeší problém s přišitím gumičky na baletní piškoty. Jak správně přišít a na co jsou tyto gumičky vlastně dobré? Baletní boty zvané baleríny, baletní střevíčky, baletní cvičky nebo prostě piškoty chrání nohy tanečn&iac..

Číst více Srpen 29, 2016

Tipy a triky

Poradce výběrem tanečních silonek

    Taneční, nebo baletní punčochy a silonky dotvářejí celkový estetický dojem z oblečení tanečníka. Často se setkáváme s názorem, že stačí i obyčejné konfekční punčocháče. NESTAČÍ! Baletní punčocháče jsou mnohem pružnější a mnohem odolnější než punčocháče, které můžete koupit v běžném obchodě. Pokud byste se měli pokusit se tančit v běžných silonkách, nebudete mít dobrý pocit - zpravidla mají zesílený sed, což u tanečních punčocháčů není, nepříjemně prosvítají i když koupíte silonky..

Číst více Červen 09, 2016

Tipy a triky

Jak vybrat správné baletní špice

Výběr správné baletní špičky je jeden z nejtěžších úkolů každé tanečnice, baletky. Pokud špice dobře nesedí může se radost z tréninku proměnit v noční můru. Přinášíme vám pár základních rad jak si vybrat ty správné baletní špičky.Jaký typ nohy máte?Řecký typ - chodidlo s druhým nejdelším prstemEgyptský typ - velký prst na noze je nejdelšíČtvercový typ - stejná délka velkého prstu a také ostatních prstůKdy jsou špice správně vybrané?1. Pokud jsou správně dlouhé2. Pokud je box správně velký3. Poku..

Číst více Červen 03, 2016

Tipy a triky

Poradce výběrem tanečních dresů

  Jak vybrat taneční dres? Je to jednoduché nebo potřebujte poradit? Pokud potřebujete radu, přečtěte si 7 tipů pro výběr nejvhodnějšího dresu. Nebo podívejte video na našem youtube kanálu.  1. Výběr podle tanečního stylu.   Ačkoliv se může zdát, že je dres jako dres a pokaždé jde o tanec, není to zcela tak. Učitelka klasického tance (balet) zpravidla doporučí dres na tenká ramínka. Dres by měl být samozřejmostí na hodinách klasického tance. Lidovkáři, u kterých je hodina ..

Číst více Leden 17, 2016
Zobrazuji 1 až 8 z 9 (celkem stran 2)

FacebookInstagram


Aktuální Akce
Nakupovat