Tipy a triky


Nejčtenější

Naše velikosti sedí jako šité na míru

Jakou velikost mám objednat? Bude mi to sedět? Přemeřila jsem délku chodila, chci objednat podle cm ..... Někdy mi sedí velikost S, někdy M, někdy 38 někdy 37, jaká mi bude sedět ..?Achilovu patou každého internetového obchodu je nemožnost vyzkoušení zboží před nákupem. Plně souhlasíme s pochybnostmi, které máte, pokud už zboží nekupujete podruhé a přesně neznáte jeho vlastnosti.Samozřejmě zákon o nákupu na dálku umožňuje výměnu nebo vrácení zboží, ale lepší určitě je, když nemusíte zboží balit,..

Číst více

Proč je tanec stejně důležitý předmět jako ma...

Sir Ken Robinson, patron the London School of Contemporary, tvrdí, že tanec a tělesná aktivita, by měly mít na školách stejnou roli, jako má matematika, věda nebo jiné předměty. Tvrdí, že tanec může dokonce zlepšit úspěšnost žáků i v jiných předmětech.Reakce na toto tvrzení na sebe nenechaly dlouho čekat. Mnohé byly pozitivní, ale zároveň se setkal is nevěřícími, či posměšnými reakcemi.DEFINICE TANCEPokud bychom měli definovat tanec mluvíme o fyzickém vyjádření vztahů, pocitů a nápadů prostředni..

Číst více

10 podivných zvyků, podle kterých poznáte tan...

Myslíme si, že tanečníci tvoří mezi lidskou rasou zcela nový druh. Vyvodili jsme to z toho, že naše každodenní zvyklosti, připadají našim netanečních kamarádům úplně divné a nedokážou je pochopit. V tomto blogu Vám přinášíme 10 vtipných každodenních zvyků, s kterými se jako tanečník určitě ztotožníte .Neumíme se přestat hýbatNekonečné vrtění je prostě zapsané v naší DNA! Neustále se hýbeme, skáčeme, nebo zkoušíme novou choreografii. V některých situacích to může být i zahanbující a pro některé l..

Číst více

7 nejčastějších chyb při výběru baletní špičk...

Jak poznáme na první pohled, že baletní špička není ta správná? Vyznat se ve spleti různých modelů baletních špiček od různých ověřených výrobců může být složité ....Chceme Vás upozornit na nejčastější chyby při výběru a uvedeme nyní několik příkladů, podle kterých poznáte, že ty, které zkoušíte nejsou pro Vás ty pravé ..1. vykřivení stélka - Twisting shanksPokud stojíte na point a stélka je vykřivená, směřuje na stranu a není pěkně rovně, v ose chodidla. Může to znamenat, že box špičky je ..

Číst více

Nejnovější

Tipy a triky

Ze života tanečníka mezi 4 stěnami. Jak zůstat volný?

Tanečníci náhle ztratili luxus studií a pódií, kde se mohli protahovat a létat vzduchem místností a divadel. Umělci však neumí zůstat v klidu a tak hledají způsoby, jak zůstat aktivní.Jenomže já mám doma rozvíjejícího se umělce. Malou 9letou mažoretku, která se tomuto cvičení věnuje od 3 let. Maminky a tatínci, soustředíme se na učení, na vaření a na home office a nezbývá čas na vedlejší aktivitu vašeho malého tanečníka. ZastavteZjistila jsem, že když do naší rutiny učení, vaření a uklízení..

Číst více Listopad 18, 2020

Tipy a triky

7 nejčastějších chyb při výběru baletní špičky

Jak poznáme na první pohled, že baletní špička není ta správná? Vyznat se ve spleti různých modelů baletních špiček od různých ověřených výrobců může být složité ....Chceme Vás upozornit na nejčastější chyby při výběru a uvedeme nyní několik příkladů, podle kterých poznáte, že ty, které zkoušíte nejsou pro Vás ty pravé ..1. vykřivení stélka - Twisting shanksPokud stojíte na point a stélka je vykřivená, směřuje na stranu a není pěkně rovně, v ose chodidla. Může to znamenat, že box špičky je ..

Číst více Červen 03, 2020

Tipy a triky

Jak si vybrat taneční sneakery?

Sneakery - dancerky - taneční tenisky Sneakery patří k jedné z nejoblíbenějších kategorií taneční obuvi. Používají je tanečníci různých tanečních stylů. Od lidovek, přes disco, fitnes, zumbu, společenské tance, ale jsou s oblibou využívány i učitely tance.Nejprve bychom si měli vybrat, zda potřebujeme nízké sneakery nebo sneakery s vysokým střihem - kotníkové. Popravdě, modelů vysokých sneakers se vyrábí méně. Rádi je mají chlapci i dívky, kteří tančí lidovky. Měkký materiál v oblasti kotní..

Číst více Květen 26, 2020

Tipy a triky

MDM baletní cvičky pro plochou nohu

Máte plochou nohu? Určitě se s tím dá žít a vytrvalým cvičení dokonce můžeme dosáhnout i výrazného zlepšení. Plochá noha je však estetickou vadou na výkonu profesionála a přináší s sebou i další zdravotní rizika ve formě špatného postavení nohy v kotníku, koleni a následně i celé podpůrné soustavy.Máme pro Vás převratnou novinku. Baletní cvičky od Australského výrobce MDM přišly s unikátní ortopedickou vložkou, která "nutí" tanečníka udržovat správný postoj.Jak to funguje? Asi moc nevěříte, ani ..

Číst více Březen 02, 2020

Tipy a triky

Jak pečovat o taneční boty a prodloužit jejich životnost

Starat se o své taneční boty je jednou ze základních podmínek k tomu, abyste mohli tančit. Vždyť co jiného, než zdraví a zdravé nohy jsou tím, co k tanci nejvíce potřebujete?Jen si to představte: 6 kostí, 33 kloubů, 107 vazů, 19 svalů a šlach a 145 000 potních žláz v každé noze. Ještě se divíte, proč je důležité mít dobrou obuv, o kterou se pravidelně staráte? Jedna jediná bota toto všechno chrání. Přemýšlejte o tom pokaždé až si ji budete obouvat.ŽIVOTNOST BOTY JE ZÁSADNÍMnozí se diví, proč jso..

Číst více Únor 26, 2019

Tipy a triky

Lidé by měli začít kupovat dárky, které dávají smysl.

Vánoční šílenství je tady a je velká škoda, že toto období se stále více začíná spojovat se stresem, nervy a spěchem, než s radostí, pohodou a klidem po celém náročném roce. Děje se to bohužel zcela zákonitě. Nároky nejen rodičů, ale i dětí na vánoční dárky rostou a rodiče dělají vše pro to, aby svoje děcka co nejvíce potěšili.Při práci, pečení, vaření, nakupování a každodenních starostech rodiče jaksi ztratí čas na to promyslet si, "co ty děti skutečně pod ten stromeček potřebují".Vyhněme se pr..

Číst více Prosinec 09, 2018

Tipy a triky

20 věcí, které bys určitě neměl říct svému lektorovi

Je strašně mnoho věcí, které můžete říct svému tanečnímu lektorovi, ale někdy je dobré mít seznam jako je tento, který vám odpoví na vaše obavy dříve, než otázku položíte.Toto je seznam, díky kterému dostaneš předem odpovědi.1. Moje nohy jsou obě levé.Vědci dokázali, že to není pravda :) Ve velké části případů je to jen o tom, že je třeba více trénovat a pracovat na tanečních dovednostech intenzivněji.2. Unavují mě ti noví šudenti.Nebylo to tak dávno, když ty sám jsi byl / a novým studentem. Nec..

Číst více Říjen 14, 2018

Tipy a triky

Vhodná tréningová obuv na spoločenský tanec?

Mnozí z vás již řešili otázku výběru vhodné tréninkové obuvi na společenský tanec. Názory, se kterými se setkávám mohu rozdělit do tří skupin.   1. První skupina zastává názor "Těžko na cvičišti snadno na bojišti" a tyto tanečnice používají výhradně soutěžní typ bot. Na podporu tohoto názoru je třeba uvézt, že..

Číst více Listopad 14, 2016
Zobrazuji 1 až 8 z 13 (celkem stran 2)

FacebookInstagram


Aktuální AkceNakupovat