Taneční svět


Nejčtenější

Naše velikosti sedí jako šité na míru

Jakou velikost mám objednat? Bude mi to sedět? Přemeřila jsem délku chodila, chci objednat podle cm ..... Někdy mi sedí velikost S, někdy M, někdy 38 někdy 37, jaká mi bude sedět ..?Achilovu patou každého internetového obchodu je nemožnost vyzkoušení zboží před nákupem. Plně souhlasíme s pochybnostmi, které máte, pokud už zboží nekupujete podruhé a přesně neznáte jeho vlastnosti.Samozřejmě zákon o nákupu na dálku umožňuje výměnu nebo vrácení zboží, ale lepší určitě je, když nemusíte zboží balit,..

Číst více

Proč je tanec stejně důležitý předmět jako ma...

Sir Ken Robinson, patron the London School of Contemporary, tvrdí, že tanec a tělesná aktivita, by měly mít na školách stejnou roli, jako má matematika, věda nebo jiné předměty. Tvrdí, že tanec může dokonce zlepšit úspěšnost žáků i v jiných předmětech.Reakce na toto tvrzení na sebe nenechaly dlouho čekat. Mnohé byly pozitivní, ale zároveň se setkal is nevěřícími, či posměšnými reakcemi.DEFINICE TANCEPokud bychom měli definovat tanec mluvíme o fyzickém vyjádření vztahů, pocitů a nápadů prostředni..

Číst více

10 podivných zvyků, podle kterých poznáte tan...

Myslíme si, že tanečníci tvoří mezi lidskou rasou zcela nový druh. Vyvodili jsme to z toho, že naše každodenní zvyklosti, připadají našim netanečních kamarádům úplně divné a nedokážou je pochopit. V tomto blogu Vám přinášíme 10 vtipných každodenních zvyků, s kterými se jako tanečník určitě ztotožníte .Neumíme se přestat hýbatNekonečné vrtění je prostě zapsané v naší DNA! Neustále se hýbeme, skáčeme, nebo zkoušíme novou choreografii. V některých situacích to může být i zahanbující a pro některé l..

Číst více

7 nejčastějších chyb při výběru baletní špičk...

Jak poznáme na první pohled, že baletní špička není ta správná? Vyznat se ve spleti různých modelů baletních špiček od různých ověřených výrobců může být složité ....Chceme Vás upozornit na nejčastější chyby při výběru a uvedeme nyní několik příkladů, podle kterých poznáte, že ty, které zkoušíte nejsou pro Vás ty pravé ..1. vykřivení stélka - Twisting shanksPokud stojíte na point a stélka je vykřivená, směřuje na stranu a není pěkně rovně, v ose chodidla. Může to znamenat, že box špičky je ..

Číst více

Nejnovější

Taneční svět

Děláme dál

Milí tanečníci,Asi nikdo z nás před pár týdny netušil jak se život změní. Naplánované soutěže, vystoupení, běžné tréninky jsou zrušeny, přesunuty na později. Nyní zpravidla cvičíme on-line .. Víme, že to není ono, ale těší nás, že myslíte i na další období, kdy už budeme moci dorazit na sály a pořádně to tam roztočit.Doporučujeme vám, najít si pravidelný čas, kdy si zacvičíte, budete se věnovat svému tělu. Každý den pomůže dokonalá rozcvička, strečink, posilování, i jednoduché skoky. ..

Číst více Duben 01, 2020

Taneční svět

Důležité pravdy ze života tanečníka, o kterých se nemluví.

To, co vidíte na pódiu je sice fascinující, ale neodráží to plně celou realitu, která se odehrává v zákulisí. Muži a ženy, kteří tráví svůj čas skákáním a točením se pro naše potěšení obětují pro tanec víc, než si asi většina z nás dokáže představit.Po přečtení několika rozhovorů s elitními sólisty a členy těch největších uměleckých sborů a dlouhých letech prožitých v tanečním prostředí jsem pro vás připravil následující seznam 10 pravd ze života vrcholového tanečníka.ZáběrJsou tanečníci, kteří ..

Číst více Duben 02, 2019

Taneční svět

Tanečníci spojme se. Zem křičí o pomoc a mladá generace také.

Pokud jsme se jako lidstvo / jednotlivci dosud nezamýšleli nad tím, jak chránit naši modrou planetu pro následující generace, tak nebyl na to snad lepší čas než teď. Nyní, když populace na Zemi přesahuje číslo 7 miliard.Máme problémTéměř každý člověk touží po úspěchu, po tom, aby za sebou něco zanechal. Úspěch si samozřejmě vysvětlujeme různě. Někteří touží po rodině, jiní po cestování, další po domě a autě a někteří a to je zřejmě většina, povšem. Pokud se nad tím zamyslíme, pro každého ze 7 mi..

Číst více Únor 12, 2019

Taneční svět

Performance, prožít nebo sdílet?

Ahoj tanečníci žijeme v době sociálních sítí. Osobně jsem příznivec Facebooku, Instagramu, Youtube, Twitteru ...... ale " vocuť pocuť " Minulý víkend jsem se těšil na žákovské představení jedné základní umělecké školy. Už ve foyer jsem viděl spoustu natěšených tatínků, maminek, babiček, dědečků, strýčků, tetiček a ostatních fanoušků mladých tanečníků :) Usadil jsem se pohodlně v nádherném sále. Na začátku představení paní ředitelka školy vyzvala přítomné aby si vyplnuli zvonění na mobilních tele..

Číst více Leden 30, 2019

Taneční svět

10 podivných zvyků, podle kterých poznáte tanečníka

Myslíme si, že tanečníci tvoří mezi lidskou rasou zcela nový druh. Vyvodili jsme to z toho, že naše každodenní zvyklosti, připadají našim netanečních kamarádům úplně divné a nedokážou je pochopit. V tomto blogu Vám přinášíme 10 vtipných každodenních zvyků, s kterými se jako tanečník určitě ztotožníte .Neumíme se přestat hýbatNekonečné vrtění je prostě zapsané v naší DNA! Neustále se hýbeme, skáčeme, nebo zkoušíme novou choreografii. V některých situacích to může být i zahanbující a pro některé l..

Číst více Leden 21, 2019

Taneční svět

Nejkrásnější taneční okamžiky roku 2018.

V tomto přehledu jsme pro Vás, milí tanečníci, sestavili žebříček TOP deseti videí, která nás okouzlila v roce 2018. Mnohá videa se stala z jednoho dne na druhý virálními a některá z nich jsou dosud ještě neobjevená, ale každé z nich má v našem žebříčku čestné místo.Najdete mezi nimi to, co tanečník potřebuje, aby se v následujícím roce stal svým lepším profesionálním,, JÁ ". Sestavit tento žebříček jen z 10 videí bylo náročné, ale jsme hrdí, že se mezi desítku dostali i tanečníci z Čech a Slove..

Číst více Prosinec 30, 2018

Taneční svět

Zákulisní fotky tanečníků, které tě dostanou na kolena.

Asi každý tanečník tuší, že mezi řadu špičkových baletních scén patří i Ruský balet. Petrohrad je město známé svou bohatou baletní historií a právě z tohoto města pochází profesionální balerína Darian Volková, která přináší unikátní pohled do zákulisí baletu fotografiemi.Při pohledu na galerii sami uznáte, že Darian je skutečně multitalentovaná žena. ,, Balet je více než svět - je to vesmír "- Darian Volková Darian tvrdí, že k fotografii ji přivedla touha ukázat světu i druhou stránku baletu, kt..

Číst více Listopad 21, 2018

Taneční svět

Čím nás svět umělecky obohatil v starém roce?

Je tomu těžké uvěřit, ale rok 2017 se blíží ke svému konci. Stejně jako předešlé roky, i tento byl plný vrcholů a pádů. Jelikož je našim přáním, aby rok 2018 měl více těch pozitivních momentů, rozhodli jsme se zavzpomínat na taneční a sportovně-taneční vrcholy roku 2017 a vzpomínkou na to dobré odstartovat Nový rok. Vybrat 10 nejlepších momentů bylo ..

Číst více Prosinec 27, 2017
Zobrazuji 1 až 8 z 11 (celkem stran 2)

FacebookInstagram


Aktuální AkceNakupovat