Nejčtenější

Naše velikosti sedí jako šité na míru

Jakou velikost mám objednat? Bude mi to sedět? Přemeřila jsem délku chodila, chci objednat podle cm ..... Někdy mi sedí velikost S, někdy M, někdy 38 někdy 37, jaká mi bude sedět ..?Achilovu patou každého internetového obchodu je nemožnost vyzkoušení zboží před nákupem. Plně souhlasíme s pochybnostmi, které máte, pokud už zboží nekupujete podruhé a přesně neznáte jeho vlastnosti.Samozřejmě zákon o nákupu na dálku umožňuje výměnu nebo vrácení zboží, ale lepší určitě je, když nemusíte zboží balit,..

Číst více

Proč je tanec stejně důležitý předmět jako ma...

Sir Ken Robinson, patron the London School of Contemporary, tvrdí, že tanec a tělesná aktivita, by měly mít na školách stejnou roli, jako má matematika, věda nebo jiné předměty. Tvrdí, že tanec může dokonce zlepšit úspěšnost žáků i v jiných předmětech.Reakce na toto tvrzení na sebe nenechaly dlouho čekat. Mnohé byly pozitivní, ale zároveň se setkal is nevěřícími, či posměšnými reakcemi.DEFINICE TANCEPokud bychom měli definovat tanec mluvíme o fyzickém vyjádření vztahů, pocitů a nápadů prostředni..

Číst více

10 podivných zvyků, podle kterých poznáte tan...

Myslíme si, že tanečníci tvoří mezi lidskou rasou zcela nový druh. Vyvodili jsme to z toho, že naše každodenní zvyklosti, připadají našim netanečních kamarádům úplně divné a nedokážou je pochopit. V tomto blogu Vám přinášíme 10 vtipných každodenních zvyků, s kterými se jako tanečník určitě ztotožníte .Neumíme se přestat hýbatNekonečné vrtění je prostě zapsané v naší DNA! Neustále se hýbeme, skáčeme, nebo zkoušíme novou choreografii. V některých situacích to může být i zahanbující a pro některé l..

Číst více

20 věcí, které bys určitě neměl říct svému le...

Je strašně mnoho věcí, které můžete říct svému tanečnímu lektorovi, ale někdy je dobré mít seznam jako je tento, který vám odpoví na vaše obavy dříve, než otázku položíte.Toto je seznam, díky kterému dostaneš předem odpovědi.1. Moje nohy jsou obě levé.Vědci dokázali, že to není pravda :) Ve velké části případů je to jen o tom, že je třeba více trénovat a pracovat na tanečních dovednostech intenzivněji.2. Unavují mě ti noví šudenti.Nebylo to tak dávno, když ty sám jsi byl / a novým studentem. Nec..

Číst více

Nejnovější

Tipy a triky

7 nejčastějších chyb při výběru baletní špičky

Jak poznáme na první pohled, že baletní špička není ta správná? Vyznat se ve spleti různých modelů baletních špiček od různých ověřených výrobců může být složité ....Chceme Vás upozornit na nejčastější chyby při výběru a uvedeme nyní několik příkladů, podle kterých poznáte, že ty, které zkoušíte nejsou pro Vás ty pravé ..1. vykřivení stélka - Twisting shanksPokud stojíte na point a stélka je vykřivená, směřuje na stranu a není pěkně rovně, v ose chodidla. Může to znamenat, že box špičky je ..

Číst více Červen 03, 2020

Tipy a triky

Jak si vybrat taneční sneakery?

Sneakery - dancerky - taneční tenisky Sneakery patří k jedné z nejoblíbenějších kategorií taneční obuvi. Používají je tanečníci různých tanečních stylů. Od lidovek, přes disco, fitnes, zumbu, společenské tance, ale jsou s oblibou využívány i učitely tance.Nejprve bychom si měli vybrat, zda potřebujeme nízké sneakery nebo sneakery s vysokým střihem - kotníkové. Popravdě, modelů vysokých sneakers se vyrábí méně. Rádi je mají chlapci i dívky, kteří tančí lidovky. Měkký materiál v oblasti kotní..

Číst více Květen 26, 2020Jak vybrat správné jazzovky

Obuv na jazzový tanec, neboli jazzovky patří mezi základní výbavu každého tanečníka. Je proto důležité aby jazzovky sedly a pocit z tance byl co nejlepší. V tom se Vám budu v dnešním článku snažit být nápomocný.Pojďme tedy na to. Na co bychom si měli dát pozor při výběru správné jazzovky?je potřeba si uvědomit na jaký druh tance jazzovky potřebujetevybíráme podle věku tanečníkapodle nároku na kvalitu a finančního limitupodle barvy (pokud jde o obutí do choreografie)nekupujte taneční boty s nadmě..

Číst více Květen 11, 2020Nás nezastaví

Ahoj tanečníci, a je to tady......... Pomalu se ruší omezení způsobená Coronou a začínáme trénovat. Sledoval jsem aktivitu mnoha tanečních škol a klubů a musím smeknout klobouk. Vaše láska k tanci byla tak silná, že jste si vymysleli jak trénovat i ve vězení :) Od nejjednodušších postů na Facebooku s fotkou jak tancujete, přez nádherná motivacní videa až po propracované trénigové programy a on-line lekce. Většinou vycházela počáteční iniciativa od škol a trenérů, ale našli se mezi vámi i tací, k..

Číst více Květen 11, 2020Anatomie baletních špiček

Baletní špička - pro někoho každodenní pracovní nástroj, pro jiného taneční obuv zahalená rouškou tajemství (hlavně pro tatínky, které tímto zdravím, a kteří si v prodejně špičky prohlížejí tak, že po nich poklepou prsty apotom důrazně prohlásí ..: "já jsem to věděl " :).Poprvé použila baletní špičky dcera choreografa Filippa Taglioniho (1777-1871) na představení baletu Sylfida. Choreograf potřeboval vytvořit pocit, že se tanečnice "vznáší".Vybrat správnou baletní špičku není tak jednoduché, ale..

Číst více Duben 30, 2020

Taneční svět

Děláme dál

Milí tanečníci,Asi nikdo z nás před pár týdny netušil jak se život změní. Naplánované soutěže, vystoupení, běžné tréninky jsou zrušeny, přesunuty na později. Nyní zpravidla cvičíme on-line .. Víme, že to není ono, ale těší nás, že myslíte i na další období, kdy už budeme moci dorazit na sály a pořádně to tam roztočit.Doporučujeme vám, najít si pravidelný čas, kdy si zacvičíte, budete se věnovat svému tělu. Každý den pomůže dokonalá rozcvička, strečink, posilování, i jednoduché skoky. ..

Číst více Duben 01, 2020

Tipy a triky

MDM baletní cvičky pro plochou nohu

Máte plochou nohu? Určitě se s tím dá žít a vytrvalým cvičení dokonce můžeme dosáhnout i výrazného zlepšení. Plochá noha je však estetickou vadou na výkonu profesionála a přináší s sebou i další zdravotní rizika ve formě špatného postavení nohy v kotníku, koleni a následně i celé podpůrné soustavy.Máme pro Vás převratnou novinku. Baletní cvičky od Australského výrobce MDM přišly s unikátní ortopedickou vložkou, která "nutí" tanečníka udržovat správný postoj.Jak to funguje? Asi moc nevěříte, ani ..

Číst více Březen 02, 2020Naše velikosti sedí jako šité na míru

Jakou velikost mám objednat? Bude mi to sedět? Přemeřila jsem délku chodila, chci objednat podle cm ..... Někdy mi sedí velikost S, někdy M, někdy 38 někdy 37, jaká mi bude sedět ..?Achilovu patou každého internetového obchodu je nemožnost vyzkoušení zboží před nákupem. Plně souhlasíme s pochybnostmi, které máte, pokud už zboží nekupujete podruhé a přesně neznáte jeho vlastnosti.Samozřejmě zákon o nákupu na dálku umožňuje výměnu nebo vrácení zboží, ale lepší určitě je, když nemusíte zboží balit,..

Číst více Říjen 05, 2019
Zobrazuji 1 až 8 z 34 (celkem stran 5)

FacebookInstagram


Aktuální Akce
Nakupovat